W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie projektu pn. „IV Dolnośląski Kolorowy Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych” w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Przejechało ponad 230 osób z niepełnosprawnościami z 13 powiatów Dolnego Śląska. Wszyscy przywieźli swoje najpiękniejsze prace rękodzielnicze na zorganizowaną wystawę. Konkursowe jury oceniło piękne wytwory i przyznało I, II i III miejsca. Na scenie widowiskowej wystąpili zwycięzcy warsztatów wokalno-taneczno-teatralnych. Pani Bogusława Kulińska Dyrektor Wydziału Wsparcia Osób
z Niepełnosprawnościami UMWD wręczała zwycięzcom nagrody, dyplomy i puchary. W twórczości tanecznej I miejsce ex aequo zajęła grupa WTZ „Uśmiech” prezentując Marsz Radeckiego i Tomasz Łada-Bieńkowski z Polkowic tańcząc do piosenki Michaela Jacksona. II miejsce zajęło WTZ „Słoneczko” z tańcem „Piraci z Karaibów”. III miejsce zajęło WTZ „Przystań” z Głogowa z tańcem „Con Calma”.
W twórczości wokalnej I miejsce zajął Grzegorz Sielicki z WTZ Kowary śpiewając piosenkę „Jak okiem sięgnąć”, II miejsce zajęła Adriana Szmigiel z Oławy śpiewając „Żeby szczęśliwym być”, a III miejsce ex aequo zajęły Renata Woźniak z Fatimą Kozłowską z Lubina śpiewając „Ale Jaaz” oraz Sylwia Graczyk z Polkowic śpiewająca „Orła cień”. W twórczości teatralnej I miejsce zajęła grupa z Chojnowa przedstawiając „Ławeczkę”, II miejsce zajęła grupa z Oławy ze spektaklem „Dziwny Świat”, a III miejsce zajęła grupa ze Ścinawy z dowcipnym spektaklu „Piraci drogowi”. W zakresie warsztatów rękodzielniczych w kategorii biżuteria zwycięzcami byli uczestnicy z Jawora, Głogowa i Ścinawy.
W kategorii witraż zwycięzcami byli uczestnicy ze Ścinawy i Wołowa. W kategorii rękodzieła artystycznego zwycięzcami byli uczestnicy z Chojnowa, Jawora i ze Ścinawy. W kategorii ceramiki zwycięzcami byli uczestnicy ze Ścinawy, Polkowic i Środy Śląskiej. W kategorii krawiectwo i haft zwycięzcami byli uczestnicy z Oławy, Legnicy i Lubina. W kategorii konkursu „Palce lizać” zwyciężyli uczestnicy z Bolesławca, Lubina i Świerzawy. Podczas projektu powstał Katalog twórczości osób niepełnosprawnych, w którym zostały zamieszczone zdjęcia wykonanych przepięknych prac rękodzielniczych wszystkich uczestników projektu.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biorącym udział w projekcie. Zajęcia prowadzone były pod kątem pozytywnych zmian zachowań i nawyków , nabywania nowych umiejętności , rozwoju artystycznego utalentowanych osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach sztuki.
Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków własnych Fundacji „TYMONIX”.












